Napísali o projekte

Dátum: 11.04.2011

Poznatky z Planéty vedomostí chcú používať v angličtine

Zdroj: Nitrianske noviny; rubrika: Téma; strana: 6.

Učiteľ Andrej Fujas zo Základnej školy na Hradnej ulici prezentoval v rámci projektu Planéta vedomostí vzorovú hodinu digitálneho vyučovania fyziky. Výskumný tím z Bratislavy vyhotovil záznam a skúmal názory žiakov na digitálne vyučovanie.

Celý článok

Dátum: 10.04.2011

Od septembra bude Planéta pre viac škôl

Zdroj: Nitrianske noviny, rubrika: Téma, strana: 6

S fungovaním interaktívneho projektu Planéta vedomostí sa minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen Jurzyca oboznámil minulý týždeň pred výjazdovým rokovaním vlády. „Planéta vedomostí sa nám zdá ako projekt, o ktorom má význam sa rozprávať, ktorý by mohol pomôcť školám zmeniť charakter školy z takej klasickej na školu, kde sa pracuje s počítačmi, internetom a s digitálnym obsahom,“ objasnil pri návšteve tunajšieho gymnázia.

Celý článok

Dátum: 06.04.2011

Projekt Planéta vedomostí by mohlo od septembra využívať viac škôl

Zdroj: TASR, sekcia: Školstvo

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen Jurzyca dnes pred výjazdovým rokovaním vlády navštívil Gymnázium na Kukučínovej ulici v Poprade, aby sa oboznámil s fungovaním interaktívneho projektu Planéta vedomostí.

Celý článok

Dátum: 01.03.2011

Martinský študenti sa učia z digitálnych učebníc

Zdroj: Turčianske noviny, rubrika: Aktuality, strana: 2

Možnosť prihlásiť sa do projektu testovania digitálnych učebníc Planéta vedomostí využili hneď na začiatku projektu tri martinské školy - Základná škola s Materskou školou, Gymnázium J. Lettricha a Gymnázium V. P. Tótha. Projekt sa začal pre najmenej 300 základných a stredných škôl vo všetkých krajoch Slovenska. Školy majú k dispozícii digitálne učebnice matematiky, fyziky, chémie, biológie a prírodovedy.

Celý článok

Dátum: 21.02.2011

Martinský študenti sa učia z digitálnych učebníc

Zdroj: sme.sk

Ministerstvo školstva spustilo testovaciu prevádzku projektu digitálnych učebníc Planéta vedomostí 8. februára. Možnosť prihlásiť sa do nej využili do minulého utorka tri martinské školy - Základná škola s Materskou školou, Gymnázium J. Lettricha a Gymnázium V. P. Tótha.

Celý článok

Dátum: 13.02.2011

Digitálne učebnice

Zdroj: TA3, relácia: Správy TA3

Zo spustenia projektu Digitálne učebnice Planéta vedomostí MŠVVaŠ odvysielala televízia TA3 v relácii Správy TA3 dňa 13.2.2011 príspevok s názvom Digitálne učebnice.

Celý príspevok

Dátum: 12.02.2011

Školstvo

Zdroj: Rádio Slovensko, relácia: Rádiožurnál

Skúšobná prevádzka nového systému výučby potrvá do konca tohto školského roka. Žiaci a učitelia na vybraných školách budú využívať digitálne učebnice matematiky, fyziky, chémie, biológie a prírodovedy. Žiaci sa na takejto hodine sústredia omnoho viac. Elektronická tabuľa s nimi komunikuje a uľahčuje tak prácu aj samotnému pedagógovi.

Celý príspevok

Dátum: 11.02.2011

Digitálne učebnice sú žiadané

Zdroj: svet.komunikacie.sk, rubrika: Internet a siete

Podľa Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR prejavilo záujem otestovať digitálne učivo už takmer 200 základných a stredných škôl. V úvodnej fáze projektu absolvujú učitelia zo zapojených škôl školenie v centre moderných vzdelávacích technológií EDULAB, na ktorom získajú informácie o projekte a efektívnom používaní digitálnych učebníc.

Celý článok

Dátum: 10.02.2011

Digitálne učebnice chce testovať takmer 200 škôlv

Zdroj: TASR
           aktuality.sk
           zive.sk, rubrika: Štát
           sme.sk

 

Takmer 200 základných a stredných škôl oslovil projekt digitálnych učebníc z dielne ministra školstva Eugena Jurzycu (SDKÚ-DS). "Prihlásené školy budú do konca tohto školského roka využívať digitálne učebnice matematiky, fyziky, chémie, biológie a prírodovedy v prostredí vzdelávacieho portálu Naučteviac.sk. K týmto predmetom pribudne na jar tohto roka ešte anglický jazyk."

Celý článok

Dátum: 09.02.2011

Digitálne učebnice žiakov bavia!

Zdroj: Plus jeden deň, rubrika: Vzdelávanie, strana: 13

Jednou zo škôl, ktorá sa zapojila do testovacieho projektu digitálnych učebníc, je aj Základná škola na Gessayovej ulici v bratislavskej Petržalke. Vybrali sme sa tam na šiestacku hodinu fyziky, aby sme sa zistili, ako prebieha jej výučba a ako ju deti berú.

Celý článok

Dátum: 09.02.2011

Domáce úlohy cez internet

Zdroj: Plus jeden deň, rubrika: Vzdelávanie, strana: 13

Ministerstvo chce prostredníctvom vybraných škôl tieto učebnice otestovať a získať tiež názory učiteľov na možnosti využitia vzdelávacieho portálu naučsaviac.sk, na ktorom môžu žiaci vypracovávať úlohy zadané učiteľom.

Celý článok

Dátum: 08.02.2011

Planéta vedomostí v digitálnych knihách

Zdroj: Topoľčianske noviny, rubrika: Vzdelávanie, strana: 15

Ako po rokovaní vlády povedal minister školstva Eugen Jurzyca, minimálne tristo základných a stredných škôl dostane digitálne učebnice matematiky, fyziky, chémie, prírodovedy a biológie. Tieto texty sú určené pre žiakov druhého stupňa základných škôl a študentov stredných škôl. Systém je podľa ministra otvorený ako skladačka a učitelia doň môžu jednoducho pridávať vlastné materiály, linky na internetové zdroje, či upravovať texty.

Celý článok

Dátum: 08.02.2011

Žiaci začali testovať digitálne učebnice

Zdroj: Hospodárske noviny, rubrika: Slovensko, strana: 5

Spustenie projektu víta aj premiérka Iveta Radičová. „Myslím si, že treba rešpektovať fakt a moment, že naše deti už neprijímajú nové technológie ako niečo, s čím sa majú učiť zaobchádzať, ale že to už majú ako bežnú súčasť života,“ uviedla po prezentácii projektu.

Celý článok

Dátum: 08.02.2011

Učia sa z digitálnych učebníc

Zdroj: Plus jeden deň, rubrika: Slovensko, strana: 7

Obsah digitálnych učebníc Planéta vedomostí tvorí približne 30-tisíc vzdelávacích materiálov. Žiaci sa ich učia náučnou formou na interaktívnej tabuli. Pomocou vzdelávacieho portálu naucsaviac. sk môžu žiaci vypracovávať úlohy v interaktívnom programe zadané učiteľom priamo doma.

Celý článok

Dátum: 07.02.2011

Digitálna Planéta vedomostí na školách

Zdroj: STV, relácia: Televízne noviny

Zo spustenia projektu Digitálne učebnice Planéta vedomostí MŠVVaŠ odvysielala STV v Televíznych novinách dňa 7.2.2011 príspevok s názvom Digitálna Planéta vedomostí na školách.

Celý príspevok

Dátum: 07.02.2011

Testujú digitálne učebnice

Zdroj: TV Markíza, relácia: Televízne noviny

Zo spustenia projektu Digitálne učebnice Planéta vedomostí MŠVVaŠ odvysielala TV Markíza v Televíznych novinách dňa 7.2.2011 príspevok s názvom Testujú digitálne učebnice.

Celý príspevok

Dátum: 07.02.2011

Žiaci a učitelia z vybraných škôl testujú digitálne učebnice

Zdroj: TASR

Obsah digitálnych učebníc Planéta vedomostí tvorí približne 30.000 vzdelávacích materiálov. K už dostupným učebniciam by mala na jar tohto roka pribudnúť aj digitálna učebnica anglického jazyka. "Rátame s tým, že tieto predmety sa budú ďalej doplňať," skonštatoval Jurzyca. Pre žiakov je určený vzdelávací portál naučsaviac.sk, na ktorom môžu vypracovávať úlohy zadané učitelom.

Celý článok

Dátum: 06.02.2011

Spúšťa sa projekt digitálnych učebníc Planéta vedomostí

Zdroj: 24hod.sk, rubrika: Z domova
           webnoviny.sk

Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu SR v pondelok spúšťa testovaciu prevádzku projektu digitálneho učiva Planéta vedomostí. Projekt sa začne pre minimálne tristo základných a stredných škôl vo všetkých krajoch Slovenska, ktoré dostanú digitálne učebnice matematiky, fyziky, chémie, prírodovedy a biológie.

Celý článok

Dátum: 05.02.2011

Testujú digitálne učebnice

Zdroj: Plus jeden deň, rubrika: Aktuálne, strana: 2

Ministerstvo školstva spustí v pondelok testovaciu prevádzku projektu digitálneho učiva Planéta vedomostí. Projekt sa začne najmenej na 300 základných a stredných školách.

Celý článok

Dátum: 04.02.2011

MŠVVaŠ spustí testovaciu prevádzku projektu digitálnych učebníc

Zdroj: TASR

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR odštartuje v pondelok o 10.00 h v priestoroch Základnej školy na Gessayovej 2 v Bratislave testovaciu prevádzku projektu digitálneho učiva Planéta vedomostí. Na spustení sa zúčastní predsedníčka vlády SR Iveta Radičová, minister školstva Eugen Jurzyca a štátny tajomník Jaroslav Ivančo. Projekt sa začne pre najmenej 300 základných a stredných škôl vo všetkých krajoch Slovenska. Jednou z nich je aj Základná škola na Gessayovej 2 v Bratislave, na ktorej sa pri tejto príležitosti uskutoční ukážkové vyučovanie prostredníctvom digitálnych učebníc. Po ňom sa bude konať tlačová konferencia. Testovanie digitálnych učebníc matematiky, fyziky, chémie, biológie, prírodovedy a angličtiny potrvá do konca tohto školského roka. Na základe jeho vyhodnotenia a záverov sa rozhodne o ďalších krokoch pri zavádzaní digitálneho obsahu do všetkých základných a stredných škôl. TASR o tom dnes informovali z odboru masmediálnej politiky MŠVVaŠ SR.

Dátum: 17.01.2011

Planéta vedomostí v digitálnych knihách

Zdroj: Nitrianske noviny, strana: 13
           Trnavské noviny, rubrika: Vzdelávanie, strana: 20
           Noviny stredného Považia, rubrika: Vzdelávanie, strana: 9
           Oravské noviny, rubrika: Kam do školy, strana: 25
           Banskobystrické noviny, rubrika: Vzdelávanie, strana: 6
           Hornonitrianske noviny, rubrika: Vzdelávanie/inzercia, strana: 4
           Liptovské noviny, rubrika: Spektrum/inzercia, strana: 9
           Zvolensko – Podpolianske noviny, rubrika: Príloha/inzercia, strana: 22
           Trenčianske noviny, rubrika: Vzdelávanie, strana: 12
           Žilinské noviny, rubrika: Vzdelávanie, strana: 18

Najmenej tristo základných a stredných škôl dostane digitálne učebnice matematiky, fyziky, chémie, prírodovedy a biológie. Testovaciu prevádzku projektu Planéta vedomostí vo februári spustí Ministerstvo školstva vedy, výskumu a športu SR.

Celý článok